MorphCon :: stáhnout

Program MorphCon je v současné době v beta verzi 0.2. Vítáme všechny, kteří nám pomohou s testováním v další fázi vývoje programu. Veškeré vaše případné náměty či připomínky k MorphConu můžete směřovat na e-mail aplikace morphcon@gmail.com. Program lze stáhnout ve dvou verzích:

 1. jako zkompilovaný spustitelný exe soubor – MorphCon-v0.2beta-exefile.zip (stačí rozbalit složku a spustit program MorphCon.exe)
 2. ve verzi zdrojového kódu – MorphCon-v0.2beta-source.zip (běh programu je podmíněn instalací Perlu a modulu Tk pro GUI)

 

Postup instalace (pro spuštění aplikace ze zdrojového kódu)

 • nainstalujte do počítače skriptovací jazyk Perl - download; pro OS Windows doporučujeme stáhnout verzi Strawberry Perl, neboť u verze ActiveState by mohly nastat potíže s instalací modulu Tk
 • doinstalujte perlový modul Tk (nezbytné pro fungování GUI MorphConu) - je třeba použít konzolu (po zadání příkazu bude provedena automatická instalace): pro instalaci modulu Tk  do konzoly vepište následující příkazy:
  • cpan
  • install Tk
 • stáhněte do počítače MorphCon (obsahuje dvě složky: "MorphCon" a "tagset") a spusťte program klinutím na soubor start_morphcon.bat (naleznete jej ve složce "MorphCon")

NB: Použijete-li verzi ActiveState, bude třeba kromě modulu Tk doinstalovat i modul Clone pro "ajka.pm" (u StrawberryPerl není třeba modul Clone doinstalovávat). Moduly Perlu ve verzi ActiveState se instalují jiným způsobem - příkazem ppm install "nazev-modulu" (nikoli přímo z knihovny CPAN). V tomto případě by bylo třeba do konzoly zapsat dva příkazy:

 • ppm install Clone
 • ppm install Tk

 

BugTracker

Objevili jste nějakou chybu v programu? Pokud ano, pomozte ji odstranit.

Vyplňte formulář k nahlášení a detekci chyb programu - klikněte na odkaz MorphCon Bug Tracker. Položky označené hvězdičkou jsou povinné. 

 

Stažení programu MorphCon (v0.2beta)

Licence: GNU General Public Lincence v3

 

NáhledPřílohaVelikost
MorphCon-v0.2beta-source.zip142.42 KB
MorphCon-v0.2beta-exefile.zip3.77 MB